POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Per Spasso wystąpił w NFM we Wrocławiu

2017-07-01, 22:30

Bardzo uroczyście zakończyli przygodę z projektem AKADEMIA CHÓRALNA - ŚPIEWAJĄCA POLSKA 2016/2017 chórzyści z młodzieżowego zespołu Per Spasso z POPP pod kierownictwem pani Katarzyny Machnik.

W piątkowy wieczór (30.06) chór wziął udział w koncercie w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu z udziałem chórów mieszanych, orkiestry NFM Filharmonii Wrocławskiej, sopranistki Olgi Pasiecznik, mezzosopranistki Nora Gubisch i Chóru NFM pod batutą Andrzeja Boreyko, wykonując program "G. Mahlera II Symfonia c-moll "Zmartwychwstanie" (informacja o koncercie)

To już drugi tak poważny koncert w historii działalności Per Spasso. Przypomnijmy, że w grudniu 2015 r. zespół wziął udział w podobnym koncercie w Filharmonii Szczecińskiej o którym można przeczytać TUTAJ

Zespół Per Spasso wystąpił w składzie:
WOJTYLAK MAJA, LACHOWSKA MAGDALENA, GRZYŚKA ZUZANNA, WARZECHA ALEKSANDRA, PUDEŁKO ZUZANNA, OPASZOWSKA AGATA, NOWAK PATRYCJA, PŁAWECKA AGATA, SZROMEK PAULINA, NOWAK KATARZYNA, BAGIŃSKA KAROLINA, LOSKA JULIA, OPASZOWSKA MARTYNA, HEROK IZABELA, KOŁDER NINA, TUMULA EMILIA, SAMOL ALEKSANDRA, JANOSZ DANIEL, JANOSZ SEBASTIAN, WOJTYLAK SZYMON, CZERNECKI PAWEŁ, SMOŁKA KRZYSZTOF, GOGOL BARTOSZ, BIELENIN DAWID, KUĆMIERZ MIKOŁAJ i LACHOWSKI MIROSŁAW. Dyrygentem i założycielem zespołu jest Katarzyna Machnik.

Koncert poprzedziły intensywne próby, które prowadziła pani Agnieszka Franków-Żelazny - kierownik artystyczny Akademii Chóralnej- Śpiewająca Polska w Narodowym Forum Muzyki.

Bardzo dziękujemy młodzieży oraz pani dyrygent za cały bardzo intensywny ale i bardzo udany rok szkolny, który obfitował w wiele występów i zdobytych nagród. Dziękujemy również za godne reprezentowanie POPP oraz Ziemi Pszczyńskiej podczas licznych występów i konkursów w roku szkolnym 2016/2017.

Obszerna galeria zdjęciowa znajduje się na profilu facebookowym Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska

pers spasso nfm wrocław

fot. Michał Mazurkiewicz

POPP

powrót

GALERIA ZDJĘĆ

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Copyright 2012-2018 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia