Szkolna Liga Piłki Nożnej w PZS1 - znamy zwycięzów

2017-06-27, 09:23

Kilka dni przed dniem zakończenia zakończyła rozgrywki Szkolna Liga Piłki Nożnej 6 osobowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie.

Rozgrywki zorganizowane zostały w ramach współpracy Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Udział w rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas: I b, II d, I f, II AT i II BT, III b, III c, IIId, III f . Drużyny grały systemem" każdy z każdym" w dwóch rundach - jesiennej i wiosennej, po których wyłoniono finałową czwórkę. Uczniowie przychodzili na mecze nawet w dniach wolnych od nauki tj. 11 listopada i 1 maja. Zawodnicy poszczególnych drużyn włączali się w organizacje turnieju pomagając ustalić terminy meczów czy służyli pomocą sędziując mecze.

Ostatecznie turniej wygrali uczniowie połączonych klas IIIc, If, Ib oraz Ig , drugie miejsce wywalczyli uczniowie klas technikum, a trzecie miejsce zajęła klasa III f. Te drużyny zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez POPP w Pszczynie, które w imieniu dyrektora tejże placówki wręczył podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pomysłodawca i organizator rozgrywek pan Wojciech Magulski.

Była to pierwsza edycja szkolnej ligi piłki nożnej i mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń sportowych PZS1 oraz POPP w Pszczynie.

SzLPNPZS1

fot. Wojciech Magulski, pless.pl

Wojciech Magulski

Copyright 2012-2017 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.